ROLLFLEX

 

Aluminium

aluminium stosowane w zabudowie dużych obiektów

Oferujemy nowoczesną stolarkę aluminiową o szerokim zastosowaniu w budynkach biurowych, obiektach publicznych o dużym natężeniu ruchu, sklepach, bankach, a także w obiektach przemysłowych. Konstrukcje aluminiowe znakomicie sprawdzają się np. jako witryny, wiatrołapy, drzwi wejściowe, gdyż zaletą tego materiału jest duża jego stabilność.
Wadą stolarki aluminiowej jest jej wyższa cena oraz gorszy współczynnik przenikania ciepła w stosunku do okien z PCV czy drewna. Współczynnik ten można poprawić dzięki zastosowaniu specjalnych wkładek izolacyjnych. W związku z powyższymi parametrami pomieszczenia mieszkalne bardzo rzadko wyposażone są w okna aluminiowe.

zabudowa aluminiowa biur

Profile bez izolacji termicznej stosujemy do wykonywania elementów wewnętrznych (boksy kasowe, ścianki działowe), zaś profile tzw. "ciepłe" wyposażone w przegrodę termiczną - do wykonywania elementów zewnętrznych.

obudowa aluminiowa okien

Powierzchnia zewnętrzna aluminium może być albo anodowana, albo pokryta lakierem proszkowym i w tych przypadkach oferujemy bogatą gamę kolorystyczną.

Podstawową zaletą wyrobów z aluminium jest ich wysoka odporność na dewastację, tak więc są niezastąpione we wszystkich budynkach użyteczności publicznej o dużej przepustowości ludzi. Stolarka aluminiowa jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i warunki zewnętrzne, przez wiele lat zachowuje swój pierwotny wygląd, nie koroduje pod wpływem wilgoci i jest szczególnie odporna na działanie wysokich temperatur np. ognia.

aluminiowe okna - widok z zewnątrz zabudowy aluminiowe duzych obiektów zastosowanie stolarki alumniowej

markizy tarasowe