ROLLFLEX

 

BRAMY

Z myślą o inwestorach, którzy stają przed dylematem wyboru odpowiedniego zabezpieczenia otworu budowlanego, oferuje bramy przemysłowe.

Funkcjonalność

brama rolowana
  • Zwijana brama przemysłowa zajmuje mało miejsca, zastosować ją można w trudno dostępnych miejscach np. w pobliżu instalacji lub torów suwnic.
  • Zamontować ją można zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowopowstających.
  • Brama ta to również nowoczesny wygląd pozwalający na estetyczne wkomponowanie w ścianę obiektu.

Trwałość i niezawodność

silnik bramy

Brama podnoszona i opuszczana jest za pomocą trójfazowego silnika elektrycznego 400 V AC, który gwarantuje jej bezpieczną i wieloletnią eksploatację.

Wzmocniony wewnętrzną poprzeczką profil PE 100, z którego zbudowany jest pancerz bramy zapewnia stabilność i odporność na działania mechaniczne. Powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie, a także zabezpiecza przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

Bezpieczeństwo

czujnik bramy

Rolowana brama wyposażona jest w poniższe rodzaje zabezpieczeń:

  • hamulec bezpieczeństwa stanowi zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza,
  • zastosowanie kontaktowego czujnika bezpieczeństwa w listwie dolnej stanowi zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się bramą,
  • układ fotokomórek zareaguje na ruch w świetle bramy powodując jej zatrzymanie lub cofnięcie,
  • awaryjny napęd ręczny umożliwia otwarcie lub zamknięcie bramy za pomocą łańcucha lub korby.

Konstrukcja bramy i parametry techniczne

wózek widłowy przy bramie

Pancerz bramy zwijany jest na stalową rurę nawojową osadzoną na konsolach stałych lub jezdnych, które stanowią jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu. Konsole jezdne zapewniają lepsze układanie się pancerza, a co za tym idzie łagodniejszy i cichszy bieg bramy. Silnik przenoszący napęd na rurę nawojową zamontować można z prawej lub lewej strony bramy. W wypadku bram montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania bramy.

markizy tarasowe